Bulaşık Makinesi Tamircisi

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor Neden ?

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor problemi, günümüzde neredeyse her marka makinede görülüyor ev kullanım açısından can sıkıcı olabiliyor. Cihaz sahipleri genellikle bu arıza karşısında ne yapacağını bilemiyor. Su akıtma sorununun temel sebepleri arasında; bulaşık makinesinin içinde su birikmesi, pompa arızası, hortumların zedelenmesi, kapak contalarının zarar görmesi, filtre tıkanıklıkları, kapı kilidi bozulması, yüksek deterjan kullanımı ve ventil arızası gibi problemler vardır. Ancak sorunun net olarak anlaşılması için, daha detaylı bir inceleme gerekir.

TEKNİK DESTEK: (0232) 326 30 51 ✆

Bulaşık makinelerinin iş görür bir şekilde çalışması ve büyük arızalar göstermemesi için, su akıtma sorununun giderilmesi gerekiyor. Zira bu arıza; cihazın kullanıldığı alanı kirleterek, hijyen açısından da problemlere yol açıyor ve can sıkıcı oluyor. Bazı durumlarda basit çözümleri olan ancak belirli noktalarda ise beyaz eşya servisi desteği gerektiren Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor arızasını hep beraber inceleyeceğiz. Arıza nedenlerini, çözümlerini ve neden sorun oluştuğunu öğrenmek için okumaya devam edin.


Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor Arızası Nasıl Anlaşılır ?

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor problemi, birden çok şekilde yaşanabilir. Cihazın tam olarak neresinden su aktığı, nasıl su kaçırdığı gibi detaylar; arızanın daha net anlaşılmasını sağlar. Bu noktada karşımıza birkaç farklı şekil çıkabilir. Bunlara göz atarsak bulaşık makinesi altından su akıtıyor, kapağın altından su akıtıyor veya kapalıyken su akıtıyor olabilir. Bu nedenler arasından hangisinin görüldüğü, arıza sebebini daha net anlamamıza yardımcı olacaktır. Dolayısıyla öncelikle cihaza detaylı bir şekilde göz atmalı ve su akıtma şeklinin nasıl olduğunu gözlemlemeliyiz. Şimdi gelin, cihazın su akıtma şekline göre ne gibi sebepler olabileceğini inceleyelim.

Bulaşık Makinesi Altından Su Akıtıyor;

| Cihazın altından su akıtıyor ise, öncelikle akla gelen ilk neden su giriş ve çıkış hortumlarının hasar görmüş, delinmiş veya bükülmüş olmasıdır. Bulaşık makinesinin arka tarafında biri su girişine diğeri ise su çıkışına yarayan 2 adet hortum bulunur. Bu hortumlardan birinin zarar görmesi, oradan kaçan suyun cihazın alt kısmından gelmesine neden olabiliyor. Diğer bir neden ise bulaşık makinesi su akıtıyor ise cihazın pompasının arızalanmış olabileceğidir. Makinenin suyu tahliye etmesine yarayan pompanın bozulması durumunda, cihaz alt kısmında su akıntısı yapabilir. Her iki durumda da, teknik destek almak gerekebilir.

Bulaşık Makinesi Kapak Altından Su Akıtıyor;

| Bulaşık makinesinin kapak altından su akıtmasının en temel nedeni kapak contalarının eskimiş, yıpranmış veya yerinden çıkmış olmasıdır. Cihazın kapak contaları, çalışma esnasında içerideki suyun dışarıya kaçmasını önler. Bu contaların arızalanması durumunda, cihaz içerideki suyu tutamaz ve ufak ufak yanlardan veyahut kapağın altından kaçırmaya başlar. Diğer bir neden ise kapak kilidinin bozulmuş olmasıdır. Kapak kilidi bozulduğunda, cihazın kapağı tam olarak kitlenmez ve bu durumda açık alanlardan su akıtır. Contaların kontrol edilmesi bazen çözüm olsa da, kapak kilidinin çözümü için teknik servis çağırmak gerekmektedir.

Bulaşık Makinesi Kapalıyken Su Akıtıyor;

| Makineniz kapalıyken su akıtıyor ise, bu durum cihazın sürekli olarak su aldığına işaret olabilir. Bu noktada su giriş valfi yani ventil parçasının arızalanmış olabileceğini söyleyebiliriz. Ventil, hortumdan gelen suyun gerekli zamanda cihaza giriş yapmasını ve yıkama işlemi bittiğinde kapatılmasını sağlar. Bu parçada herhangi bir teknik sorun meydana geldiğinde, cihaz kapalıyken azar azar su almaya devam eder ve cihazın içinde su kalacağından dışarıya akıtabilir ve Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor problemi oluşur. Bu durumla karşılaştığınızda cihazın kapağını açarak kontrol edebilir ve tespit edebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor Arıza Sebepleri Nelerdir ?

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor probleminin hangi şekillerde ve nasıl olabileceğini sizlerle paylaştık. Bu arıza, dışarıdan basit gibi görünse de oldukça karmaşık olabilecek ve birden fazla sebebi olabilecek bir problemdir. Bazı zamanlar bakımsızlıktan, çoğu zaman ise iç aksamlarda meydana gelen arızalardan dolayı cihazınız su kaçırabilir. Her iki durumda da olası arıza sebeplerini bilmek, çözüme ulaşma konusunda yardımcı olabilir ve cihaz sahibi olan sizlere daha fazla bilgi sağlayabilir. Bu sayede cihazınızı doğru şekilde kullanabilir, arızalardan kaçınabilir ve sorun oluştuğunda gereken önlemleri alabilirsiniz. Su akıtma sorununun genel sebepleri ve olası ihtimaller aşağıdaki gibidir;

 • Kapak Contalarının Hasar Görmesi; Cihazın kapağının iç kısımlarında bulunan contalar, kapağı makineye vakumlayarak çalışma esnasında dışarıya su akmasına engel olur. Uzun süreli kullanımlar ve cihazın yaş alması sonucu zedelenen ve hasar alan contalar, bulaşık makinesi su akıtıyor probleminin en temel sebepleri arasındadır.
 • Hortumların Zedelenmesi; Makinenin arkasında bulunan ve su giriş-çıkış işlemlerinde görev alan hortumlar; montaj hataları, yanlış konumlandırma ve kullanım süreci dahilinde zarar görebilir. Hortumların yıpranması ve delinmesi gibi durumlarda; cihaz su akıtabilir. Genellikle çalışma esnasında arka taraftan akan su, cihazın altından gelir.
 • Filtre Tıkanıklıkları; Bulaşık makinesi açtığınız zaman zeminde yer alan kapağın altında filtreler yer alır. Bu filtreler, cihazdan çıkan suda bulunan pislikleri ve kalıntıları engellemeye yarar. Filtreler; bulaşıkların durulanmadan atılması ve zamanla tıkanabilir. Bu durumda ise cihazın su akışı aksar. Sonuç olarak ise bulaşık makinesi su akıtıyor problemi ortaya çıkar.
 • Pompa Arızası; Pompa parçası, cihazda kullanılan suyun tahliye edilmesinden sorumludur. Makinenin altında bulunan bu aksam, aynı filtreler gibi zamanla tıkanabilir, çarkları kırılabilir veya pompa motoru arızalanabilir. Bu durumda, cihaz suyu boşaltamayacağı için içinde biriktirebilir veya doğrudan dışarı kaçırarak su akıtma sorununa neden olabilir.
 • Kapı Kilidi Arızası; Bulaşık makinesinin kapı kilidi, cihazın kapağının çalışma esnasında tam olarak kapanmasını ve açılmamasını sağlar. Bu aksamın bozulması durumda; cihazın kapağı tam olarak kapanmaz ve aralardan sızıntılar gerçekleşir. Bunun sonucunda ise bulaşık makinesi su akıtıyor problemi ortaya çıkar.
 • Ventil Arızası; Daha önce de söylediğimiz gibi ventil yani su giriş valfi; cihaza su girişini sağlar. Cihazın kapalı olduğu durumlarda ise su akışının keser. Ventilin bozulması durumunda ise, cihaz kapalıyken de su almaya devam eder ve bunun sonucunda su birikintisi oluşur. İçeride biriken suyu dışarıya atamayan bulaşık makinesi, su kaçırma problemi ile karşı karşıya kalır.
 • Su Sensörü Arızası; Bulaşık makinesi sisteminde cihazdaki su miktarını ölçen ve buna göre su giriş-çıkışına yardımcı olan parça su sensörüdür. Bu aksamın arızalanması durumunda; cihazdaki su miktarı doğru ölçülemez ve oluşacak hatalar sonucunda aşırı su alımı veya yanlış su boşaltımı nedeniyle cihazda Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor problemi meydana gelebilir.
 • Aşırı Deterjan Kullanımı; Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor probleminin temel sebeplerinden bir tanesi de yüksek dozda deterjan kullanılmasıdır. Özellikle sıvı bulaşık deterjanlarının aşırı kullanılması, cihazın yoğun köpükle karşı karşıya kalmasına neden olur. Bunun sonucunda ise makine köpükleri durulamak için yüksek oranda su almaya devam eder. En sonunda ise cihaz suyu tahliye etmekte zorlanır ve su akıtır.
 • Yanlış Ayak Ayarı; Bulaşık makinelerinin su akıtma probleminde nadir görülen sorunlardan bir tanesi de ayak ayarlarıdır. Cihazın en altında bulunan ve duruşunu düzenleyen ayakların yanlış ayarlanması, makinenin yanlış konumlanmasına ve su akıtmasına sebep olabiliyor. Bu nedenle cihazın ayaklarındaki contaların çevrilerek uygun yüksekliğe getirilmesi gerekiyor.

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor Ne Yapılmalı ?

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor problemi günümüzde neredeyse her marka cihazda sıklıkla görülüyor. Bazen basit çözümlerle giderilen bu hata, bazı durumlarda ise teknik destek gerektirebiliyor. Bu arıza görüldüğünde, cihaz sahiplerinin ilk adım olarak neler yapılabileceğini bilmesi bir hayli önemlidir. Bu sayede arıza kolayca giderilebilir veya daha ileriye gitmesi önlenebilir. Ayrıca kullanıcı hataları mevcutsa önlenerek olası arızaların önüne geçilebilir. Bunun haricinde iç parçaların bozulması durumunda bir Bulaşık Makinesi Servisi‘nden yardım alınması gerekebilir. Şimdi, bu arızayla karşılaşıldığında neler yapılabileceğini ve arıza çözümlerini adım adım öğrenelim.

 1. İlk olarak cihaz çalışırken su akıtıyor ise, kapağın tam olarak kapalı olup olmadığını kontrol edin. Eğer burada herhangi bir sorun yoksa; cihazın çalışmasını durdurun, tamamen kapatın ve fişini çekin.
 2. Ardından makinenin çalışma esnasında kullandığı suyun tahliye edilip edilmediğini kontrol edin;
  • Eğer su zamanla gitmiyor ve cihazın içerisinde birikinti olarak kalıyorsa; alt sepeti çıkarttıktan sonra makinenin zemininde yer alan kapağı kaldırın ve filtreyi çıkartın. Bu sayede suyun tahliye edilmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra, filtrede herhangi bir kalıntı, tortu veya tıkanıklık olup olmadığına göz atın. Filtreyi su & deterjan yardımıyla temizleyin ve yerine oturtun. Bu arızayı çözebilir.
  • Eğer suyun tahliyesi sağlanıyor ve zamanla gidiyorsa; bulaşık makinesi su akıtıyor probleminin sebebi kapak contalarından veya hortumlardan kaynaklanıyor olabilir.
 3. Devamında, cihazın arkasında yer alan hortumlara göz atın.
  • Eğer temiz su hortumunda herhangi bir zedelenme veya hasar gözlemliyorsanız, yeni bir su giriş hortumu satın alın. Ardından cihazın hortum girişinde ve çeşmenin ucunda yer alan kısımları yavaşça çevirerek açın ve eski hortumu çıkartın, yenisiyle aynı şekilde değiştirin. Bu işlem esnasında hortumun ucunda bulunan contaların tam oturduğundan emin olun.
  • Ancak pis su hortumunda bir sorun varsa; bunun değişimi için teknik servisten destek almanız gerekebilir.
 4. Beraberinde, cihazı kapalı konuma getirip içindeki suyu boşalttıktan sonra, kapalı konumdayken cihazın su akıtmaya devam edip etmediğini kontrol etmelisiniz.
  • Eğer bulaşık makinesi kapalı konumdayken su akıtmaya devam ediyor ve zamanla içerisinde su biriktiriyorsa; ventil parçası arızalı olabilir. Bu durum cihazın sürekli olarak su almaya devam ettiğine işarettir. Böyle bir durumla karşılaştıysanız; cihazın bağlı olduğu çeşmeyi çevirerek kapatın ve mutlaka bir teknik destek çağırın.
 5. Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra sorun çözülmüyor ve cihaz özellikle kapağın altından, yanlarından su akıtmaya devam ediyorsa; kapak contaları yıpranmış olabilir. Parça değişimi için mutlaka teknik servise başvurmalısınız.
 6. Son olarak yapabileceğiniz işlem; Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor sorununun çözümü için bir teknik servisten destek almaktır. Profesyonel bir servis ekibi; cihaz üzerinde detaylı bir arıza tespiti gerçekleştirerek sorunu çözüme ulaştıracaktır.
Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor
Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor ise Hangi Parçalar Arızalıdır ?

Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor teknik sorununun nedenlerine göz attığımızda cihazın parçalarının arızalanmasının en büyük sebeplerden olduğunu görüyoruz. Cihazın su sisteminin çalışmasında görev alan bazı aksamların bozulması, ortaya su kaçırma arızasını ve suyla alakalı belirli sorunları ortaya çıkarıyor. Bu parçaların bozulması durumunda, arıza çözümü için çoğunlukla teknik servis çağırmak gerekiyor. Ancak, cihaz sahibi olarak arızaya neden olan parçaların hangileri olabileceğini bilmek, fayda sağlıyor. Bu sayede gereken önlemler alınabiliyor ve cihazın arızadan sonra çalıştırılıp çalıştırılmayacağına karar verilebiliyor. Bu bağlamda sizlerle, su akıtıyor arızasına sebep olabilecek parçaları inceleyeceğiz.

 • Kapı Contası
 • Su Giriş ve Tahliye Hortumları
 • Pompa
 • Filtreler
 • Kapı Kilidi
 • Ventil
 • Su Sensörü

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor Arızası Nasıl Önlenir ?

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor probleminin olası sebeplerini ve sorun oluştuğunda neler yapılabileceğini sizlerle paylaştık. Ancak arıza meydana geldikten sonra müdahale etmek, faydasız olabilir. Bu nedenle arızayı oluşturan sebepleri öğrenmek ve buna göre önlem almak, teknik sorunları önceden engelleyebilir. Cihazın zamanla zarar görebilecek alanlarına dikkat etmek, düzenli temizlemek ve uygun ayarları kullanmak bu önlemlerin başında yer alır. Şimdi gelin, su kaçırma problemi ve diğer arızalarla karşılaşmamak için neler yapılabileceğine göz atalım.


-Kapı Contalarını Kontrol Edin: İlk olarak cihazın kapağını açın ve kapağın iç tarafında kenarlarda yer alan kapak contalarını kontrol edin. Cihazınız kapağın altından su kaçırıyorsa ve contalarda herhangi bir zedelenme görüyorsanız; conta değişimi için bir teknik servisten yardım almalısınız. Contaların ömrünün uzatmak için cihazı düzenli olarak temizleyin ve kaliteli deterjanlar kullanın.

-Hortumları Kontrol Edin ve Değiştirin: Cihazın arka tarafına baktığınızda 2 adet bağlı hortum göreceksiniz. Bu hortumları detaylıca inceleyerek herhangi bir delik veyahut hasar olup olmadığına bakın. Eğer su giriş hortumunda bir sorun görürseniz; bunun değişimi oldukça basittir. Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor sorununun çözümü için yeni bir hortum satın aldıktan sonra bir pense veya el ile çevirerek eski hortumu çıkartın ve değiştirin. Ancak pis su hortumunda bir sorun gözlemlediyseniz, bunun değişimi için mutlaka bir teknik destek almalısınız. Hortumların zarar görmemesi için cihazın montaj konumuna dikkat edin ve cihazın su sıcaklık derecesini iyi ayarlayın. Hortumların bükülmelere ve delinmelere karşı korunmasını sağlayın.

-Bulaşık Makinesi Bakımı Uygulayın; Makinelerinize en fazla Ayda 1 Kere olmak şartıyla düzenli olarak bakım uygulayın. Cihazın iç kısmını mikrofiber bezlerle temizleyin, bakım ürünü veya sirke ile boş yıkama gerçekleştirin. (Daha detaylı bilgi için; Bulaşık Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?)

-Filtreyi Düzenli Olarak Temizleyin; Bulaşık makinenizin kapağını açtıktan sonra içeride bulunan sepetleri çıkartın. Ardından zeminde bir delik ve etrafında bir kapak göreceksiniz. Kapağı yukarı çekerek çıkarttıktan sonra filtrelere ulaşacaksınız. Bu filtreler, zamanla kalıntılar ve yemek artıkları nedeniyle tıkanabilir. Bu da su sızıntılarına sebep olabilir. Filtreyi çeşitli deterjan ve su yardımıyla temizleyerek pisliklerden ve tıkanıklıklardan arındırın. Daha sonra eski yerine tekrar monte ederek cihazı çalıştırın. Bunu düzenli olarak uygulamak, olası arızaların önüne geçebilir.

-Aşırı Deterjan Kullanmayın; Özellikle sıvı bulaşık deterjanlarının aşırı kullanılması, makinenin içinde yoğun köpük oluşmasına ve iç aksamların zarar görmesine neden olur. Bununla beraber, cihaz çalışma esnasında sürekli olarak su alır ve su kaçırma sorunu ortaya çıkar. Bu bağlamda, elinizden geldiğince tablet deterjan kullanmaya özen gösterin ve aşırı deterjan kullanmayın.

-Bulaşıkları Durulamadan Atmayın; Bulaşıklarınızı durulamadan makineye atmak ve çalıştırmak, yemek kalıntıları, tortuların ve pisliklerin cihazın sistemine karışmasına neden olur. Bunun sonucunda bu tortular filtreleri ve hortumları tıkayabilir, ayrıca pompa çarkına ulaşarak pompanın bozulmasına neden olabilir. Bu durumda iç aksamların ömrü kısalır. Bu da sonucunda bulaşık makinesi su akıtıyor sorununu ortaya çıkaracaktır. Sorunlarla karşılaşmamak için bulaşıklarınızı makineye atmadan önce mutlaka durulayın.

-Kapı Kilidini Kontrol Edin; Kapağı kapattığınızda bir kilit sesi duymuyorsanız ve cihazın kapağı zorlanmadan direkt olarak açılıyorsa; kilit bozulmuş olabilir. Bununla beraber cihaz çalışırken kapağı rahatça açabiliyorsanız, kilit arızalanmış olabileceği gibi bulaşık makinesi su kaçırıyor sorunu ortaya çıkacaktır. Bu nedenle, kapı kilidinin bozulmaması için cihaz kapağına hassas davranın ve sürekli olarak açıp kapamayın.

Bosch Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor
Bosch Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor

Arçelik Bulaşık Makinesi Alttan Su Akıtıyor

Arçelik makineler uzun yıllardır oldukça çok tercih edilen bir marka olarak yer alıyor. Performansları ve dayanıklılıkları nedeniyle sık kullanılan bu cihazlar, zaman içerisinde her elektronik ürün gibi belirli arızalar gösterebiliyor. Bulaşık Makinesi Alttan Su Akıtıyor problemi de bunlardan biridir. Arçelik cihazların oldukça fazla tercih edilmesi nedeniyle de bu arıza oldukça fazla görülüyor. Ancak günümüzde bu teknik sorunların nedenini anlamak daha kolay olabiliyor. Çünkü gün geçtikçe akıllı hale gelen ev aletleri, artık herhangi bir arıza durumu olduğunda dijital ekranında arıza kodu belirtiyor. Bu arıza kodları, yaşanan problemin ne olduğunu açıklıyor ve çözüme ulaştırıyor. Bizler de su akıtıyor arızası oluştuğunda ortaya çıkabilecek arıza kodlarını sizlerle paylaşacağız. Bu sayede bu problem ile karşılaştığınızda, arıza nedenini daha rahat anlayabileceksiniz.

Arçelik Cihazlar İçin Servis Hizmeti Alın; https://www.berketeknik.com/arcelik-servisi-izmir/

Arıza KoduNedeni
E01Su Kaçağı Problemi
E05Üç Yollu Vana Arızası
H5Pompa-Filtre Arızası (Tahliye Hatası)
E07Ventil Arızası (Sürekli Su Alıyor)
H7Su Seviye Sensörü Hatası
Arçelik Bulaşık Makinesi Arıza Kodları

Bosch Bulaşık Makinesi Alttan Su Akıtıyor

Uzun yıllardır, Bosch makineler, güçlü performansları ve sağlamlıklarıyla çokça tercih edilen bir marka konumunda bulunuyor. Bu cihazlar, zamanla her elektronik ürün gibi belirli arızalar gösterebilmektedir. Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor problemi de bu arızalardan biridir. Bosch cihazlarının geniş kullanımıyla birlikte, bu tür arızalar sıkça görülebilmektedir. Ancak günümüzde, teknik sorunların kaynağını anlamak daha da kolaylaşmıştır. Çünkü ev aletleri giderek akıllı hale gelmekte ve bir arıza durumunda dijital ekranlarında arıza kodu belirtiyor. Bu arıza kodları, yaşanan sorunun ne olduğunu açıkça belirtiyor ve çözüm için yol gösteriyor. Biz de su sızıntısı problemiyle karşılaşıldığında ortaya çıkabilecek olan arıza kodlarını sizlerle paylaşacağız. Bu sayede, bu sorunla karşılaştığınızda, arızanın nedenini daha kolay anlayabileceksiniz.

Bosch Cihazlar İçin Servis Hizmeti Alın; https://www.berketeknik.com/bosch-servisi-izmir/

Arıza KoduNedeni
E22Filtre Tıkanıklığı
E25Pompa Arızası
E16Su Giriş Valfi Arızası
E23Tahliye Pompası – Pis Su Hortumu Arızası
E17Su Seviyesi Problemi
E15Su Kaçağı Uyarısı
E24Su Boşaltma Arızası
Bosch Bulaşık Makinesi Arıza Kodları

Atlus Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor

Altus marka cihazlar, fiyat-performans olarak öne çıksa da zamanla su akıtıyor problemine maruz kalabiliyor. Altus bulaşık makinelerinde genellikle su akıtıyor sorununun sebebi; kapak lastiğinin yıpranması, hortumların zedelenmesi veya pompa arızaları oluyor. Çözümü içinse genellikle en basit adımlardan biri olan filtre temizliği öneriliyor. Yeni nesil makineler, Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor gibi arızalar ile karşılaşıldığında sizleri bilgilendirmek için belirli arıza kodları gösteriyor. Altus marka cihaz sahipleri için, dijital ekranda görülen hangi arıza kodlarının bu probleme neden olabileceğini inceleyelim. Eğer cihazınız su akıtıyorsa bu arıza kodları ile karşılaşabilir veya bu arıza kodlarından birini görürseniz cihazın su kaçırdığını anlayabilirsiniz.

Arıza KoduNedeni
E05Üç Yollu Vana Arızası
ER7Ventil Problemi (Sürekli Su Alıyor)
P1Su Tahliye Sorunu
H5Su Girişi Hatası
E04Kirlilik Sensörü Hatası
Altus Bulaşık Makinesi Arıza Kodları

Bugünkü içeriğimizde sizlerle beraber Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor, Su Kaçırıyor problemlerine odaklandık. Bu arızanın sebeplerini, neler yapılması gerektiğini, arızalı parçaları, nasıl önleneceğini ve arıza kodlarını sizlerle paylaştık. Bulaşık makinelerinizde bu problem ile karşılaştığınızda artık problemin ne olduğunu anlayabilir ve çözüm odaklı hareket edebilirsiniz. Beyaz eşyalarınızın daha sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olması için bizleri takip etmeye devam edin!