Klima Tamircisi İzmir

Menderes Klima Servisi

TIKLA SERVİS AL! 0232 326 30 51

Menderes Klima Servisi, Isıtma ve soğutma işlemlerinde hayatımızda önemli rol oynayan klima beyaz eşya cihazları için onarım sağlamaktadır. Menderes Klima Servisi Telefon Numarası olarak (0232) 326 30 51 üzerinden 7/24 Arıza Kaydı oluşturabilirsiniz. Teknik arıza tespiti için belli bir miktar Klima Servis Ücreti talep edilmektedir.


Zaman geçtikçe ve pislendikçe arıza gösteren ürünler; bakım ve onarım gerektirebilir. Firmamızın üzerinde uzman olduğu ve uzun yıllardır hizmetini sağladığı hizmet ile cihazınız eski sağlığına kavuşacak. Uygun fiyatlı arıza tespit, onarım, garantili parça değişim ve beyaz eşya servisi hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle irtibat kurun ve hızlıca geri dönüş alın. Menderes bölgesinde verdiğimiz güler yüzlü ve güvenilir beyaz eşya servisi ve Menderes Klima Tamircisi sayesinde sizde cihazlarınızı ilk günkü verimiyle kullanmaya devam edin. Klima ve beyaz eşya cihazlarınız sıklıkla teknik arıza gösterebilir.

İzmir Genelinde Hizmet; Klima Servisi İzmir


Menderes Klima Tamircisi Hizmeti

Menderes Klima Servisi ekibi sıcak yaz aylarında hayatımızın vazgeçilmezi olan ve konforlu bir yaşantı sağlayan Klima ürünlerinin arızalarına çözüm üretmektedir. Elbette satın aldığımız klima cihazları uzun süreli kullanımlarda ve üzerinden yıllar geçtikçe teknik arızalar gösterebilir ve düzenli Klima Bakımı veya onarımı gerektirebilir. Dönemim ekonomik şartlarında uçuk fiyatlara sunulan ve düzgün hizmet vermeyen bunca firmanın arasında şirketimiz hizmetlerini birikmiş tecrübesine ve ilkelerine dayalı olarak sunar.

Menderes Klima Servisi, Menderes ilçesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Kullanıcıların hayatında bu kadar önemli yere sahip ürünler mutlaka problemler gösterebilir. Sizlerde günlük kullanım esnasında bir arızayla baş başa kalmış olabilirsiniz. Bu durumda paniğe kapılmak elbette ki normaldir. Ancak olması gereken soğukkanlı olmak ve teknik destek istemektir. Öncelikle cihaza asla elle müdahalede bulunmayın. Çünkü bilinçsiz yapılan adımlar daha kötü sonuçlar demektir. Firmamıza ulaşarak çağrı merkezi üzerinden servis kaydı oluşturun. Profesyonel ekipler tarafından hizmet alın. Her zaman için hizmetin nasıl işlediği merak konusu olmuştur. İçeriğimizin devamında sizlere servis sürecinin nasıl işlediğini anlatacağız.

Menderes Klima Servisi
Menderes Klima Servisi

Menderes Klima Servisi Süreci Nasıl İlerliyor ?

Menderes Klima Servisi olarak temel amacımız mağdur durumda olan müşterilerimizin problemlerine en hızlı çözümü üretmektir. Bu bağlamda belirli avantajlar ile oldukça rahat ve sorunsuz bir servis süreci işlemektedir.

 • Klima ürünlerinin arızaları için uygulamalar Teknik Arıza Tespiti işlemi ile başlar.
 • Keşfedilen arızanın neyden kaynaklandığı belirlenir.
 • Genellikle klimalarda arızalar %60 oranında bakım eksikliğinden kaynaklanır.
 • Bakım gerektiren ürüne profesyonel ve detaylı bakım hizmeti uygulanır.
 • Klima Arızası Parça Değişimi Gerektiriyorsa;
 • Yedek Parça temin edilir ve evinizde tamir hizmeti ile anında onarılabilir.
 • Eğer evde tamir edilemeyecek durumdaysa cihaz atölye ortamına alınır.
 • Garantili Parça Değişimi kapsamında atölyelerde parça değişimi ve performans testleri gerçekleştirilir.
 • Tamir edilen ürün 1-5 İş Günü içerisinde teslim edilir ve 1 YIL GARANTİ belgesi verilir.

Sizlerde kaliteli bir servis hizmetinden faydalanmak ve klimanızı ilk günlerine döndürmek için numaramızdan bize ulaşın ve servis kaydı oluşturun! 0232 326 30 51

Menderes Klima Servis Ücreti 2023

Menderes Klima Servis Ücreti 2022 yılında Menderes içerisinde 150-250 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret onarım işleminin ilk ve en önemli adımı Teknik Arıza Tespiti için talep edilmektedir. Profesyonel bir tespit ile hatasız bir servis uygulanmaktadır. Yanlış yapılan arıza teşhisleri ürün sağlığını riske atmaktadır. Klima Arıza Servisi dahilinde cihazların Tamir Ücreti için fiyat verilmesinden önce cihaza tespit yapılması gerekmektedir. Kombi satın almanın fazlasıyla pahalı olduğu bu dönemlerde onarım yaptırmak ve servis ücreti çok daha uyguna mal olacaktır. Uzun süreli kullanımlar için düzenli bakım yaptırın ve arızaları göz ardı etmeyin.

Bir diğer merak konusu olan Klima Arızalarını merak ediyorsanız içeriğimizi okumaya devam edin.

Klima Servisi Menderes
Klima Servisi Menderes

Klima Arızaları Nelerdir?

1.Klima Neden Üflemiyor?

Klima beyaz eşya cihazınızın bu teknik arızasının sebebi hava filtresi çok fazla kirlenmiş veya iç aksamlarında zamanla oluşan pisliklerden dolayı cihazınız eskisi kadar kuvvetli üflemiyor olabilir.

Klima Sıcak Üflemiyor; Klima cihazınız sıcak üflemiyor veyahut yeteri kadar ısıtmıyorsa dış kapağın altında bulunan hava filtresinden kaynaklanıyor olabilir. Aynı şekilde klimanın kompresör ve fanlarında bir arıza meydana gelmiş olabilir. Eğer bütün iç aksamlar sorunsuz çalışıyorsa teknik arızanın sebebi klima gazının bitmesi olabilir.

Klima Soğuk Üflemiyor; Cihazın soğuk üflememe arızasının genellikle nedeni bitmiş durumda olan klima gazıdır. Eğer klima gazı kontrol edildikten sonra bir eksiklik yoksa , dış ünite motoru arıza gösteriyor olabilir.

Fakat endişeye mahal yok, sizde firmamızın güvenilir Menderes Klima Servisi hizmeti ve garantili parça değişimi hizmetlerinden faydalanarak cihazınızın bakımlarını ve onarımını sağlayıp ilk günlerine döndürebilirsiniz.

Klima Üflemiyor Ne Yapmalıyım?

Klima cihazınız sıcak üflemiyorsa öncelikle filtrelerin kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerekir. Klima bakımının aksatmadan düzenli olarak yapılması bu sorunun önüne geçer. Eğer filtrelerde bir problem yoksa klima fanı bozulmuş veyahut ayarları doğru yapılmamış olabilir. Klima Tamircisi‘ne başvurmalısınız.

Klimanız soğuk üflemiyor ise genellikle cihazın gazı bittiğindendir. Cihazın gazı yenilenmeli ve bakım yapılmalıdır. Eğer sorun gazda değilse iç-dış fanlar veyahut kompresör arızalanmış olabilir. Bu gibi durumlarda teknik servis hizmeti alabilirsiniz.


2.Klima Neden Su Akıtıyor?

Klima su akıtması teknik arızasının sebepleri hangi üniteden olduğuna göre değişir. Bu arızanın iç ünitede gerçekleşmesi önemli bir durumdur.

Klima İç Üniteden Su Akıtıyor; Eğer klimanız iç üniteden su akıtıyorsa bu teknik arızanın sebepleri drenaj hortumu arızası, klima gazının yetersiz olması, veyahut doğru bir montaj işlemi yapılmadığından dolayı olabilir. İç kısımda bulunan drenaj hortumunun pislikle dolması sonucu işlevini yerine getiremezse iç üniteden su akması olabilir.

Klima Dış Üniteden Su Akıtıyor; Klimanızın dışarı su akıtması iç ünitede biriken nemi tahliye borusu ile dışarı atması gerektiği için bir arıza değildir. Endişelenmenize gerek yok normal bir durumdur.

Menderes Klima Tamircisi her türlü arıza ve problemde cihazlarınız için yanınızda. Arayın servis çağırın! 0232 326 30 51

Klima Su Akıtıyor Ne Yapmalıyım?

Klima dış üniteden su akıtıyorsa bu biriken nemi dışarıya attığından normal bir durumdur, arıza değildir. Ancak iç üniteden su akıntısı durumunda filtrelerin temizlenmesi, tıkanmış durumda olan tahliye hortumunun açılması ve kondansörlerin yani peteklerin temizlenmesi gerekir.

Bu durumda kaliteli bir Klima Tamircisi‘nden faydalanmalısınız.


3.Klima Neden Çalışmıyor?

Klima cihazının çalışmama sebepleri cihaza elektrik iletiminde kesinti olması, klima kumandasının çalışmaması veya pili bitmesi veyahut anakartın arızalanması gibi sebeplerden olabilir. Bu nedenler haricinde cihazın çalışmamasında etkili olan sigorta arızaları ve klima gazının yetersiz olması da bu durumlardandır. Klima yaz ve kış ayarlarının yanlış ayarlanmış olması da potansiyel sebeplerdendir.

Cihazınızın yaşadığı herhangi bir çalışmama ve arıza durumunda Klima Servisi Menderes ekibimizle iletişime geçerek servis sağlayabilirsiniz.

Klima Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Öncelikle klimaya gelen elektriği herhangi bir kesinti veya sigorta atması var mı diye kontrol edelim. Kumandadaki görüntüyü ve cihazın üstündeki ışıkları kontrol ettikten sonra eğer yanıp sönen bir ışık mevcutsa şalteri indirin ve 3-5 dakika sonra cihazı açın.

Eğer probleminiz hala devam ediyorsa klimanızı resetleyin ve klima servisi hizmetinden yardım alın.


4.Klima Kanadı Neden Tam Kapanmıyor?

Cihazdan hava sirkülasyonunu tam olarak sağlanması için kanatların flap ayarı önemlidir. Klima kanadının tam kapanmaması mekanizmanın bozulmasından veyahut flap ayarının düzgün yapılmamasından kaynaklanıyor olabilir. Kanatların önüne engel olan veya içerden takılan bir engelde bu arızaya sebep olabilir.

Gerekli ayarların yapılması ve cihaza onarım sağlanması için Menderes Klima Tamircisi ile iletişime geçin. 0232 326 30 51

Klima Kanadı Tam Kapanmıyor Ne Yapmalıyım?

Kanatların işlevini düzgünce yerine getirebilmesi için önlerinde herhangi bir engel veya cisim var mı diye kontrol edin. Eğer kanatlar hala yarım kapanıyorsa kumanda üzerinden cihazın flap ayarlarını gerçekleştirin ve mümkün olduğunca kanatların konumunu elle değil kumandayla değiştirin.

Cihazın hala arıza göstermesi durumunda klima servisinden yardım alın.

Menderes Klima Bakımı
Menderes Klima Bakımı

Menderes Klima Tamiri ve Temizliği Yapılmazsa Ne Olur?

Menderes Klima Servisi olarak hizmet verdiğimiz insanların cihazlarında karşılaştığımız arızalar genellik Klima Temizliği hizmetinin eksik olmasından kaynaklanıyor. Cihazın hem iç hem de dış ünitelerinin düzenli bakıma uğraması ve kesinlikle aksatılmaması gereklidir. Klima cihazları gerek çalışma şekillerinden gerekse havayla olan temaslarından dolayı sık sık pislenen ve bakım gerektiren beyaz eşya cihazlarıdır. Klimaların ömrünü uzatmak, daha konforlu ve verimli bir kullanım sağlamak için klima bakımını aksatmamak çok önemlidir. Klima Servisi Menderes’te sizlere en titiz çalışma modeliyle ve uygun fiyatlı bakım servisiyle güvenilir bir hizmet sunar. Duruma göre yaklaşık altı ayda bir yapılması gereken klima bakımlarının uzman teknik ekipler ve titizlikle gerçekleştirilmesi bir hayli önemlidir. Servisimiz aktif olarak profesyonel ve detaylı hizmetler sunmaktadır.

Daha detaylı bilgi almak için KLİMA BAKIMI İZMİR sayfasını ziyaret edin.

Evde Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

Klima Bakım Servisi’nin gerçekleştirdiği kadar detaylı olmasa da sizlerde evlerinizde ufak çaplı klima temizliği gerçekleştirebilirsiniz.

 • Klimanın dış kapağını açın ve şeffaf hava filtrelerini çıkartın.
 • Çok sıcak olmayacak derecede ılık bir suyla içten dışa doğru filtreleri temizleyin.
 • Filtreler yokken cihazı çalıştırmayın.
 • Filtreleri güneşte kurutmayın ve cihaza ıslak yerleştirmeyin.
 • Filtrelerin temizliğini 15-30 gün arasında aksatmadan yapın.
 • Cihazın kanatlarına mümkün olduğunca elinizle müdahale etmeyin.

Tabii ki evde yaptığınız klima bakım ve temizliği noktalarda eksik kalabilir, cihaz teknik arıza ve detaylı bakım ihtiyacı duyabilir. Menderes Klima Servisi ekibimiz profesyonel teknik arıza onarım ve bakım hizmeti verir.


Menderes Klima Servisi Hangi Markalara Bakıyor ?

Klima Servisi Menderes ekibi başarılı ve verimli bir şekilde hizmet sunmak için marka ve modele göre teknik servis uygulamaktadır. Servisimiz her markaya ve her cihaza karşı tecrübe kazanmış ekipleriyle Arçelik, Mitsubishi, Daikin, Samsung, Vestel, Bosch, Toshiba, Fijutsu ve diğer tüm markalarda garantili parça değişimi ve dönemin ekonomik şartları altında ekonomik bir hizmet sağlar. Klima arızalarını göz ardı etmeyin, bakımları aksatmayın ve cihazlarınızın ömrünü uzatmak için servis sağlayın!

Nasıl Hizmet Veriyoruz?
 • Evinizde Tamir Hizmeti: Donanımlı Teknik ekiplerimiz adresinizdeki cihaza teknik arıza tespiti onarımı yaptıktan sonra en kısa süreyle evinizde tamir hizmeti sağlar.
 • Garantili Parça Değişimi: Tespit edilen arızalı parçalar Menderes Klima Tamircisi kapsamında tamire veyahut değişime uğradıktan sonra 6 ay – 1 yıl garanti kapsamında tutulur.
 • Uygun Fiyatlı Servis: Firmamız uygun fiyatlı servis hizmetiyle dönemim ekonomik şartlarını göz altında bulundurarak bütçenize uygun bir servis hizmeti sağlar.
 • Donanımlı Teknik Ekip: Yıllardır bu sektöre emek veren ve tecrübe sahibi donanımlı teknik ekiplerimiz sayesinde her türlü arızada beyaz eşya servisi sorunsuz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir.

5