Klima Bakımı İzmir

Klima Bakımı İzmir

TIKLA SERVİS AL! 0232 475 01 01

Klima Bakımı İzmir gibi bir şehirde mutlaka uygulanması gereken bir işlemdir. Klima cihazları gerek konumu gerekse havayla olan yüksek teması nedeniyle oldukça çabuk kirlenebilen ve bakım gerektiren beyaz eşya cihazlarındandır. Oldukça titiz davranılması ve bakım işleminin dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Firmamızın hizmetlerinden Klima Bakımı İzmir içerisinde her bölgede tecrübeli teknik ekipleriyle donanımlı bir biçimde sağlanır. Son yılların ekonomik şartlarında oldukça uygun fiyatlı ve makul ücretleriyle klima bakımı hizmeti sunan firmamız, cihazlarınızdaki herhangi bir teknik arızanın çözümü ve parça değişimi konusunda da garantili bir hizmet sunar.

Klima Bakım Servisi hizmeti olarak sizlere klima bakım işleminin nasıl gerçekleştiğiyle ilgili detaylı bilgiler vermek istedik. Vereceğimiz servis hizmetinin şeffaflığına dayanarak sizlere bir sunum gerçekleştirdik. Klima ve diğer beyaz eşya cihazlarınızdaki teknik arızaların çözümü için Klima Servisi İzmir ve Beyaz Eşya Servisi hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Peki klima bakımı hizmeti nasıl gerçekleştirilir?

Klima Bakımı İzmir
Klima Bakımı İzmir

Klima Bakımı İzmir Hizmeti Nasıl Yapılır ?

Klima iç ünite temizliği cihazın çalışma döngüsünün sorunsuz devam etmesi ve performansın maksimum derecede olması için çok önemlidir. Klima Bakımı kaliteli bir beyaz eşya servisi dahilinde gerçekleştirilmelidir.

Klima Bakım Servisi
Klima Bakım Servisi

Klima İç Ünite Bakımı Nasıl Yapılır ?

 1. Bakıma başlamadan önce klimanın on/off sigortası kontrol edilir ve elektrik bağlantısı kesilir.
 2. Klima cihazının dış kapağı ve iskelet hava filtreleriyle beraber tamamen çıkarıldıktan sonra klimanın iç ünitesi kondansör yani iç petekler tamamen gözükecek şekilde çıplak kalır.
 3. Bakım işlemine başlamadan önce Klima Bakım Servisi titiz çalışma gereğinden dolayı kıyafetli klima bakımı gerçekleştirir.
 4. Klimanın iç ünitesinin etrafına dışarıya hortumla su çıkışı sağlanacak şekilde bir klima çadırı yerleştirilir. Bu klima çadırı bakım esnasında çıkan pisliklerin ve kirin evin içine dağılmamasını ve temiz bir bakım gerçekleşmesini sağlar.
 5. Klima çadırı kurulduktan sonra tazyikli su sağlanması için donanımlı ekiplerimiz tazyik kovası ve cihazını hazırlar.
 6. Ardından klima bakımının en önemli unsurlarından klima bakım kimyasalı da ekipmanıyla beraber suyla karıştırılarak hazırlanır.(Firmamız en verimli ve performanslı bakım için yüksek kalite kimyasallar kullanmaktadır).
 7. Klima Bakımı İzmir ekiplerimiz iç ünite bakımına başlar ve öncelikle klima bakım kimyasalı iç peteklere püskürtülür.
 8. Klima kimyasalı temizleme işlemi gerçekleştirirken çıkarılmış hava filtrelerine de bakım kimyasalı sıkılır ve arından 3 dakika sonra filtreler yıkanmaya gider.
 9. Bakım kimyasalı cihazın kondansörlerinde birikmiş kir ve pisliği akıttıktan sonra tazyikli su işlemi başlar ve iç peteklere yukarıdan aşşağıya doğru tazyikli su uygulanır.
 10. Bu sırada teknik ekipman yardımıyla iç kısımdaki kurumlar temizlenir.
 11. İç ünite temizliği biten klima cihazının petekleri ve ıslak kısımları mikrofiber bezler yardımıyla silinir, temizlenir ve kurutulur. Aynı şekilde yıkanan hava filtreleride kurutulur.
 12. Klima dış kapağı ve temizliği sağlanan bütün aksamlar dikkatli bir şekilde yerlerine montajlanır ve Klima Bakım Servisi hizmeti sonra erer.

Klima Bakımı Ne Sıklıkla Yapılır ?

Unutmayınız ki aktif kullanılan bir klimanın yılda en az 2 defa bakım işlemi yapılmalıdır. Soğuk ve Sıcak havalarda fazlasıyla pis havaya ve toza maruz kalan ürünler için 6 ayda bir düzenli bakım önerilmektedir.

klima bakım servisi
Klima Bakımı İzmir

Klima Dış Ünite Bakımı Nasıl Yapılır?

Evin dışında bulunan ve iç üniteye göre daha fazla pisliğe ve kire karıştığı için bakımı ve temizliği bir hayli önemlidir. Yılda en az 2 kez aksatmadan bakım gerçekleştirilmelidir.

 1. Klima dış ünite bakımı başlamadan önce sigorta kapatılır ve cihaza gelen elektrik kesilir.
 2. Dış ünite panelinin nemli mikrofiber bez ile silinmesiyle dış ünite temizliğine başlanır.
 3. Arından fan kısmı hassas fırçalar yardımıyla dikkatli bir şekilde toz ve pislikler giderilerek temizlenir.
 4. Aynı dikkat ve titizlikle hassas bir şekilde fan motoru da biriken pisliklerden arındırılır.
 5. Dış kısımlar sona erdiğinde kart paneli ve kartın bulunduğu bölüm en dikkatli şekilde klima bakımı izmir tarafından dezenfekte edilir.
 6. Motor yatakları ve rulmanların bulunduğu bölüme geçilir ve donanımlı ekipmanlarla yağlama işlemi gerçekleştirilir.
 7. Dış ünitenin arka kısmında bulunan kondanser kısmı için klima bakım kimyasalı hazırlanır ve tazyikli su kovası ve cihazı kondanser temizliği için hazır hale getirilir.
 8. Kondanserin üstüne kimyasal püskürtülür ve bir süre bekleyerek pislikten arındırılır.
 9. Hazırlanan tazyikli su yukarıdan aşşağıya olacak (motora yaklaşmadan) şekilde kondansere sıkılır ve pislikten arındırılır.
 10. Son olarak elektrik bağlantılarının bulunduğu kapak açılarak hassas fırçalar yardımıyla temizlenir ve dış bakım sona erer.
klima bakımı fiyatları izmir
Klima Bakımı Fiyatları İzmir

Klima Bakımından Sonra Ne Yapılır ?

Dış ünite bakımı sona erdikten sonra cihaz bir takım kontrollerden geçer. Eğer kontrol esnasında herhangi bir teknik arıza ile karşılaşılırsa klima servisi izmir hizmeti uygulanır ve garantili parça değişimi uygun fiyatlı sağlanır. Tıpkı iç ünite gibi bu bakımda yılda en az 2 defa, cihazın verimli kullanılması ve ömrünün uzaması için profesyonelce yapılmalıdır. Güvenilir bir klima bakımı için Klima Bakım Servisi‘ne İzmir içinde her bölgeden bize ulaşın.

0232 475 01 01

Klima Bakım Servisi İzmir
Klima Bakımı İzmir

Klima Bakım Servisi Neden Önemli ?

Klima Bakım Servisi neden önemlidir ? Cevap aslında çok basit; Klimalar bakım yapılmadan yeterli performansta çalışamazlar. Diyelim ki Daikin veyahut Mitsubishi gibi marka bir cihaza sahipsiniz. Ortalama 6 ay – 1 yıllık yoğun bir kullanım sonrası performansı %30-%45 oranında düşüş gösterecektir. Neden mi ? Çünkü klimalar hava sirkülasyonu sağlayarak çalışır. İşte bu döngü sağlanırken havada bulunan tozlar ürünün içine nüfuz eder. İç kısımda bulunan filtreler bir yere kadar bu durumu idare edebilir. Ancak bir süre sonra onlarda işlevini yitirir. Kondansör ve İç petekler çoktan tozla kaplanmıştır. Bu bölümlerin pislenmesi cihazın soğutma ve ısıtma performansını oldukça düşürmektedir. Klima Bakımı İzmir sizlere bu durumda yardım sağlar;

Klima Bakım Servisi aracılığıyla evinize profesyonel klima tamircileri yönlendirilir. Bu ustalar klimaların iç ve dış ünitelerini avucunun içi gibi bilmektedir. Donanımlı teknikerler hijyenik ve temiz bir şekilde Klima Bakımı hizmeti sağlarlar. Bize ulaşarak servis alın ve klimalarınızı ilk günlerine döndürün!


Klima Bakım Servisi Fiyatları İzmir 2022

Klima Bakım Servisi fiyatları İzmir’de hem dönemim ekonomik şartları hem de büyükşehir olmasından kaynaklı elbette artış gösterebilmektedir.. Firmamız klima bakımı izmir on yılları aşkın tecrübesiyle edindiği ilkelere dayanarak verdiği servis hizmetinin kalitesine göre uygun fiyatlı ücret tarifeleri uygular.

Ayrıca teknik arızalardan kaçınmak daha yüksek bir zarardan kaçınmak için mutlaka klima bakımının aksatılmaması gerekir. Klima bakımının uzun süreler yapılmaması durumunda belki de klima bakımı ücretinin kat be kat daha yükseği ücretler ortaya çıkabilir. Gelin Klima Bakım Servisi İzmir’in fiyat tarifelerine göz atalım!

Klima İç ve Dış Ünite
Bakım ücreti
Arayın Fiyat Alın!
0232 475 01 01
Klima İç ve Dış Ünite Bakımı
+Gaz Basımı Ücreti
Arayın Fiyat Alın!
0232 475 01 01
Klima Servisi
Teknik Arıza Onarım Ücreti
Arayın Fiyat Alın!
0232 475 01 01
Klima Bakım Fiyatları 2022

Klima Bakımı Yapılmazsa Neler Olur ?

Klima bakımı yapılmaması durumunda drenaj hortumu tıkanması gibi cihaz önemli teknik arızalar gösterebilir. Klimanın çalışma döngüsünü devam ettirmesi ve sorunsuz çalışması için aksatmadan klima bakımı yapılmalıdır. Bu işlem profesyonel teknik ekip ve servisler yardımıyla yapılmalıdır.


Klima Bakımı Ne Zaman Yapılır ?

Klima bakımı yaptırmak için cihazın arızasını ve performansını yitirmesini beklemeden, Yılda en az 2 defa bakım yapılmalıdır. Cihazın ömrünü uzatmak için bakımlarınızı eksik etmeyin.


Klima Bakımı Fiyatı Ne Kadar ?

Klima bakımı fiyatları cihazın tipine göre değişiklik gösterebilir. Günümüzde kaliteli bir klima bakımının ücreti ortalama 250-500 TL arasında değişmektedir. Gaz basma ücretiyle beraber 1000-1500 TL arası seyredebilir.

Klima Bakımını Nerelerde Yapıyoruz ?

Klima bakımı izmir hizmeti dahilinde İzmir’in her bölgesine bakım hizmeti vermekteyiz. Uygun fiyatlı servis ve donanımlı teknik ekip avantajlarımızla, Konak, Karabağlar, Balçova, Bayraklı, Bornova, Bayraklı, Aliağa, Buca, Çiğli.. ve diğer tüm ilçelerde merkez klima bakımı hizmeti sağlıyoruz.

Nasıl Hizmet Veriyoruz ?
 • Evinizde Tamir Hizmeti: Donanımlı Teknik ekiplerimiz adresinizdeki cihaza teknik arıza tespiti onarımı yaptıktan sonra en kısa süreyle evinizde tamir hizmeti sağlar.
 • Garantili Parça Değişimi: Tespit edilen arızalı parçalar Klima Bakım Servisi kapsamında tamire veyahut değişime uğradıktan sonra 6 ay – 1 yıl garanti kapsamında tutulur.
 • Uygun Fiyatlı Servis: Firmamız uygun fiyatlı servis hizmetiyle dönemim ekonomik şartlarını göz altında bulundurarak bütçenize uygun bir Klima Bakımı İzmir servisi hizmeti sağlar.
 • Donanımlı Teknik Ekip: Yıllardır bu sektöre emek veren ve tecrübe sahibi donanımlı teknik ekiplerimiz sayesinde her türlü arızada beyaz eşya servisi sorunsuz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir.

0232 475 01 01 ARAYIN!

OYLAMAK İÇİN TIKLA!