Klima Bakımı İzmir

Klima Bakımı İzmir

TIKLA SERVİS AL! 0232 326 30 51

Klima Bakım Servisi İzmir ekibi olarak Klimaların periyodik bakım ve temizlik işlemlerini detaylı, hijyenik ve uygun fiyatlı olarak gerçekleştiriyoruz. Klima cihazınızda herhangi bir sorun gözlemliyor, verimli çalışmadığını düşünüyorsanız; (0232) 326 30 51 telefon numarası ile hemen arayın, profesyonel bakım servisi çağırın! Alanında uzman ekibimiz, Klimaların iç ve dış üniteleri dahilinde geniş kapsamlı ve profesyonel bakım hizmeti sağlar. İzmir’in her bölgesinde aktif çalışan ekiplerimiz, bakım işlemlerini en kısa sürede gerçekleştirmektedir. Firmamızla iletişime geçerek hizmet alın, Klima cihazlarınızı performanslı ve uzun ömürlü kullanın!

Klima Bakımı Fiyatı: 500 TL

Klima Bakımı İzmir gibi bir şehirde mutlaka uygulanması gereken bir işlemdir. Klima cihazları gerek konumu gerekse havayla olan yüksek teması nedeniyle oldukça çabuk kirlenebilen ve bakım gerektiren iklimlendirme cihazlarındandır. Oldukça titiz davranılması ve bakım işleminin dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Firmamızın hizmetlerinden olan Beyaz Eşya Servisi ve Klima Bakımı Servisi ile her bölgede tecrübeli teknik ekiplerle hızlı ve etkili bakım hizmeti verilmektedir. Son yılların ekonomik şartlarında oldukça uygun fiyatlı ve makul ücretleriyle klima bakımı hizmeti sunan firmamız, cihazlarınızdaki herhangi bir teknik arızanın çözümü ve parça değişimi konusunda da garantili bir hizmet sunar!

Klima Bakım Servisi
Klima Bakım Servisi

Klima Bakım Servisi Hizmeti

Klima Bakım Servisi, iklimlendirme cihazlarınızın Bakım, Temizlik ve Gaz Dolumu gibi ihtiyaçlarını karşılamak için sunulan profesyonel bir servis hizmetidir. Klima cihazları, çalışma yapıları nedeniyle düzenli olarak bakım gerektirirler. Bununla beraber cihazların verimli çalışması ve arıza göstermemesi için de periyodik bakım gereklidir. Bu nedenle Klimaları uzun ömürlü kullanmak için kaliteli bir bakım hizmeti alınmalıdır.


Klima Bakımı İzmir ekibimiz, şehrin tüm bölgelerinde aktif teknik gruplarla hizmet vermektedir. Sıcak yaz aylarında bakım ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap veren ekiplerimiz, hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Donanımlı ekipmanlar ve kaliteli bakım ürünleriyle gerçekleştirilen hizmetimiz, cihazların performansını en yüksek düzeyde tutmayı amaçlamaktadır. Bakım işlemi dahilinde detaylı olarak cihazın tüm iç aksamları ve dış ünite kısmı temizlenir. Bunun için teknolojik bakım aletleri de kullanılır. Klimanın tamamı pisliklerden ve tortulardan arındırılır. Bununla beraber cihazın ihtiyacına göre Gaz Dolumu işlemi de uygulanır. Gerçekleştirilen tüm işlemler, profesyonel Klima Servisi ekiplerimizce müşteri memnuniyeti odaklı yapılır. Çeşitli araçlarla hijyenik bir şekilde uygulanan bakım hizmetimiz, aynı zamanda hızlı bir şekilde tamamlanır. Bu sayede, uygun fiyatlı ve donanımlı bir hizmet sağlanır!

Profesyonel Klima Servisi Hizmeti; https://www.berketeknik.com/klima-tamircisi-izmir/

Klima Bakım Servisi olarak uyguladığımız işlemlerin ve hizmetin detaylı olduğunu söylemiştik. Bakım işlemlerinin içerisinde birçok farklı işlem bulunur. Her bir adım detaylı olarak gerçekleşir ve cihazın bakımı tamamlanır Hizmet almak isteyen müşterilerimiz de ne gibi hizmetler sunulduğunu merak etmektedir. Aşağıda kısaca Klima Bakımı işleminde uygulanan hizmetler yer almaktadır. Arıza durumlarını önlemek ve cihazlarınızı performanslı kullanmak için bizlerle iletişime geçin ve uzman bakım hizmeti alın!

 • Klima İç Ünite Bakımı
 • Klima Dış Ünite Bakımı
 • Klima Filtre Temizliği
 • Klima Motor Bakımı
 • Klima Fan Temizliği
 • Klima Elektrik Bağlantı Kontrolü
 • Klima Gaz Basımı
Klima Bakımı İzmir
Klima Bakımı İzmir

Klima Bakımı Fiyatları 2023

HizmetFiyat
Klima Bakımı500 TL
Klima Gaz Dolumu800-1800 TL
Klima Bakımı + Gaz Dolumu1200-2300 TL
Klima Bakımı Fiyatları

Klima Bakımı Fiyatları, hizmet almak isteyen müşterilerimiz tarafından oldukça fazla merak edilmektedir. Bakım fiyatları, güncel ekonomik şartlara, bakım malzemelerine ve uygulanacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Klima Bakım Servisi firmamız, uygun fiyatlı tarifeleriyle hizmet sağlamaktadır. Bu sayede müşterilerimiz, kaliteli bir bakım hizmetini kolaylıkla sağlayabilmektedir.

Klima cihazınızı yoğun olarak kullanıyorsanız, masraftan kaçınmayarak mutlaka düzenli olarak bakım yaptırmalısınız. Periyodik bakımları aksatmanız durumunda ortaya çıkacak arızalar ve hatta cihazın tamamen bozulması, sizlere bakım fiyatından çok daha yüksek maliyetler oluşturacaktır. Bu nedenle, servisimizin uygun fiyatlı bakım hizmetlerin faydalanın, cihazlarınızın ömrünü uzatarak yüksek masraflardan kaçının!


Temel Klima Bakım Fiyatı, güncel olarak 400-500 TL aralığında belirlenmiştir. Ekiplerimiz, bu hizmetin uygulanması esnasında kaliteli bakım ürünleri kullanmakta ve işlem esnasında detaylı bir çaba sarf etmektedir. Bunun sonucunda oluşan giderler ve işçilik bedeli olarak bu ücret talep edilmektedir. Gaz Dolumu işleminde ise, cihazın mevcut durumu göz önüne alınarak fiyat belirlenir. Bu fiyatın belli bir aralığı olsa da, gaz basımı için net fiyat bilgisi cihaza baktıktan sonra belli olacaktır. Klimada bulunan gaz seviyesi, ücret miktarını değiştirebilmektedir. Klima Bakımı ve Gaz Dolumu uygulanan hizmetlerde, ekiplerimizce indirim uygulanması söz konusu olabilir.

İzmir Klima Bakımı Fiyatları

İzmir Klima Bakımı Fiyatları, şehrin ekonomik durumu ve servis yoğunluğuna göre de belirlenmektedir. Son uygulanan fiyat tarifeleri, enflasyon ve güncel ekonomik şartlar altında oluşturulmuştur. İzmir, özellikle yazın oluşan hava şartları nedeniyle oldukça yüksek sayıda Klima kullanıcısına sahiptir. Bu nedenle, bölgeden oldukça yüksek sayıda bakım talebi oluşmaktadır. Klima Bakım Servisi olarak bizler, bu nedenle, hizmetimizi geniş kapsamlı olarak yürütüyor ve fiyat tarifelerimizi buna göre belirliyoruz. Fiyat/Performans niteliğinde teknik hizmetlerimizle, kullanıcıların cebine uygun işlemler uyguluyoruz. Sizlerde İzmir içerisinde herhangi bir bölgede uygun fiyatlı Klima Bakımı hizmeti almak istiyorsanız, ekibimize ulaşın, aynı gün servis çağırın!

Klima Bakımı Nasıl Yapılır ? Nasıl Hizmet Veriliyor ?

Klima Bakımı İzmir ekibi olarak, sağladığımız hizmetlerin nasıl işlediğini kullanıcılarla paylaşmaktayız. Bakım hizmeti, adım adım ve detaylı olarak ilerlemektedir. Teknisyenlerimiz, işlem esnasında her bir adımı sırasıyla eksiksiz uygulamaktadır. Bu sayede, cihazlar profesyonelce temizlenerek ilk günkü performansına dönmektedir. Ekip arkadaşlarımız, güler yüzlü, hızlı, donanımlı ve profesyonel hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyeti, çalışma arkadaşlarımızın temel odağıdır.

Klima Bakım Servisi dahilinde bizler, şeffaf bir hizmet politikası izlemekteyiz. Bu doğrultuda, hizmetlerimizin süreç olarak nasıl ilerlediğini ve uygulanan işlemleri müşterilerimizle paylaşmaktayız. Servis çağırmak isteyen kullanıcılar, hizmet dahilinde cihazlarına ne gibi işlemler uygulanacağı ve ne kadar süreceği gibi konuları merak etmektedir. Bizler müşterilerimizin sorularını yanıtlamak ve hizmetimizi detaylıca tanıtmak için nasıl çalıştığımı sizlerle paylaşacağız. Her marka Klima ürününüz için profesyonel bakım yaptırmak istiyorsanız hizmetimizi inceleyin, bizlerle iletişime geçin!

Klima İç Ünite Bakımı Nasıl Yapılır ?

 1. Bakıma başlamadan önce klimanın on/off sigortası kontrol edilir ve elektrik bağlantısı kesilir.
 2. Klima cihazının dış kapağı ve iskelet hava filtreleriyle beraber tamamen çıkarıldıktan sonra klimanın iç ünitesi kondansör yani iç petekler tamamen gözükecek şekilde çıplak kalır.
 3. Bakım işlemine başlamadan önce Klima Bakım Servisi titiz çalışma gereğinden dolayı kıyafetli klima bakımı gerçekleştirir.
 4. Klimanın iç ünitesinin etrafına dışarıya hortumla su çıkışı sağlanacak şekilde bir klima çadırı yerleştirilir. Bu klima çadırı bakım esnasında çıkan pisliklerin ve kirin evin içine dağılmamasını ve temiz bir bakım gerçekleşmesini sağlar.
 5. Klima çadırı kurulduktan sonra tazyikli su sağlanması için donanımlı ekiplerimiz tazyik kovası ve cihazını hazırlar.
 6. Ardından klima bakımının en önemli unsurlarından klima bakım kimyasalı da ekipmanıyla beraber suyla karıştırılarak hazırlanır.(Firmamız en verimli ve performanslı bakım için yüksek kalite kimyasallar kullanmaktadır).
 7. Klima Bakımı İzmir ekiplerimiz iç ünite bakımına başlar ve öncelikle klima bakım kimyasalı iç peteklere püskürtülür.
 8. Klima kimyasalı temizleme işlemi gerçekleştirirken çıkarılmış hava filtrelerine de bakım kimyasalı sıkılır ve arından 3 dakika sonra filtreler yıkanmaya gider.
 9. Bakım kimyasalı cihazın kondansörlerinde birikmiş kir ve pisliği akıttıktan sonra tazyikli su işlemi başlar ve iç peteklere yukarıdan aşağıya doğru tazyikli su uygulanır.
 10. Bu sırada teknik ekipman yardımıyla iç kısımdaki kurumlar temizlenir.
 11. İç ünite temizliği biten klima cihazının petekleri ve ıslak kısımları mikrofiber bezler yardımıyla silinir, temizlenir ve kurutulur. Aynı şekilde yıkanan hava filtreleride kurutulur.
 12. Klima dış kapağı ve temizliği sağlanan bütün aksamlar dikkatli bir şekilde yerlerine montajlanır ve Klima Bakım Servisi hizmeti sonra erer.

Klima Bakımı Ne Sıklıkla Yapılır ?

Unutmayınız ki aktif kullanılan bir klimanın Yılda En Az 1 Defa bakım işlemi yapılmalıdır. Soğuk ve Sıcak havalarda fazlasıyla pis havaya ve toza maruz kalan ve yoğun kullanılan ürünler için 6 Ayda 1 düzenli bakım önerilmektedir.

Klima Servisi Bakım Hizmeti
Klima Servisi Bakım Hizmeti

Klima Dış Ünite Bakımı Nasıl Yapılır?

Evin dışında bulunan ve iç üniteye göre daha fazla pisliğe ve kire karıştığı için bakımı ve temizliği bir hayli önemlidir. Yılda en az 2 kez aksatmadan bakım gerçekleştirilmelidir.

 1. Klima dış ünite bakımı başlamadan önce sigorta kapatılır ve cihaza gelen elektrik kesilir.
 2. Dış ünite panelinin nemli mikrofiber bez ile silinmesiyle dış ünite temizliğine başlanır.
 3. Arından fan kısmı hassas fırçalar yardımıyla dikkatli bir şekilde toz ve pislikler giderilerek temizlenir.
 4. Aynı dikkat ve titizlikle hassas bir şekilde fan motoru da biriken pisliklerden arındırılır.
 5. Dış kısımlar sona erdiğinde kart paneli ve kartın bulunduğu bölüm en dikkatli şekilde klima bakımı izmir tarafından dezenfekte edilir.
 6. Motor yatakları ve rulmanların bulunduğu bölüme geçilir ve donanımlı ekipmanlarla yağlama işlemi gerçekleştirilir.
 7. Dış ünitenin arka kısmında bulunan kondanser kısmı için klima bakım kimyasalı hazırlanır ve tazyikli su kovası ve cihazı kondanser temizliği için hazır hale getirilir.
 8. Kondanserin üstüne kimyasal püskürtülür ve bir süre bekleyerek pislikten arındırılır.
 9. Hazırlanan tazyikli su yukarıdan aşşağıya olacak (motora yaklaşmadan) şekilde kondansere sıkılır ve pislikten arındırılır.
 10. Son olarak elektrik bağlantılarının bulunduğu kapak açılarak hassas fırçalar yardımıyla temizlenir ve dış bakım sona erer.

Klima Bakımından Sonra Ne Yapılır ?

Dış ünite bakımı sona erdikten sonra cihaz bir takım kontrollerden geçer. Eğer kontrol esnasında herhangi bir teknik arıza ile karşılaşılırsa Klima Servisi hizmeti uygulanır ve garantili parça değişimi uygun fiyatlı sağlanır. Tıpkı iç ünite gibi bu bakımda Yılda En Az 1 Defa, cihazın verimli kullanılması ve ömrünün uzaması için profesyonelce yapılmalıdır. Güvenilir bir klima bakımı için Klima Bakım Servisi‘ne İzmir içinde her bölgeden ulaşın!
Klima Bakımı Fiyatları
Klima Bakımı Fiyatları

Klima Bakımı Neden Yapılmalı ?

Klima Bakım Servisi neden önemlidir ? Cevap aslında çok basit; Klimalar düzenli bakım yapılmadan yeterli performansta çalışamazlar. Diyelim ki Daikin veyahut Mitsubishi gibi marka bir cihaza sahipsiniz. Ortalama 6 Ay – 1 Yıllık yoğun bir kullanım sonrası performansı %30-%45 oranında düşüş gösterecektir. Neden mi ? Çünkü klimalar hava sirkülasyonu sağlayarak çalışır. İşte bu döngü sağlanırken havada bulunan tozlar ürünün içine nüfuz eder. İç kısımda bulunan filtreler bir yere kadar bu durumu idare edebilir. Ancak bir süre sonra onlarda işlevini yitirir. Kondansör ve İç petekler çoktan tozla kaplanmıştır. Bu bölümlerin pislenmesi cihazın soğutma ve ısıtma performansını oldukça düşürmektedir. Klima Bakımı İzmir ekibi sizlere bu durumda yardım sağlar.


Klimalar, çalışma yapısı olarak oldukça karışık cihazlardır. 2 Ünite halinde çalışan bu ürünlerin iç sistemlerinde, oldukça fazla parça çalışır. Sürekli olarak hava sirkülasyonu sağlayan ve dışarı su salınımı yapan bu cihazlar, aktif kullanımla beraber zaman içerisinde tortu ve pisliklerle dolmaya başlanır. Zamanla iç parçaları kaplayan kurum, toz ve benzeri pislikler, öncelikle cihazın performansını düşürür, ardından da cihazın arıza vermesine neden olur. Bu durum, sizlere yüksek maliyetler oluşturacağı gibi ürünün de ömrünü kısaltacaktır. Bu nedenle, Klimaların sık sık arıza göstermemesi ve verimli bir şekilde çalışması için periyodik bakım yapılmalıdır.

Klima Bakım Servisi aracılığıyla evinize profesyonel klima tamircileri yönlendirilir. Bu ustalar klimaların iç ve dış ünitelerini avucunun içi gibi bilmektedir. Donanımlı teknikerler hijyenik ve temiz bir şekilde Klima Bakımı hizmeti sağlarlar. Bize ulaşarak servis alın ve klimalarınızı ilk günlerine döndürün!


Klima Bakımı Hangi Durumlarda Yapılmalı ?

Klimanızın yeterli soğutmadığını veya ısıtmadığını gözlemlediğiniz, koku, ses ve toz gibi problemler yaşadığınız durumlarda mutlaka Klima Bakım Servisi‘ne başvurarak bakım yaptırmalısınız. Bununla beraber, cihazınızda meydana gelen ufak çaplı arızalar da bakımsızlık nedeniyle olabilir. Böyle durumlarda da servis ekibine başvurmak doğru olacaktır. Cihazlarınızı yoğun ve aktif kullanıyorsanız, 6 Ayda 1 veya en gaz 1 Yılda 1 Defa profesyonel bir servisten hizmet alarak klimanıza düzenli bakım yaptırmalısınız.


Klima Bakımı Hizmeti Hangi Bölgelerde Var ?

Klima Bakım Servisi ekibi olarak İzmir’in hemen hemen tüm bölgelerinde profesyonel hizmet sağlamaktayız. Konak, Karabağlar, Buca, Bornova, Bayraklı, Karşıyaka, Çiğli, Gaziemir, Balçova, Narlıdere, Urla, Çeşme, Menderes, Aliağa, Kemalpaşa, Torbalı ve Menemen ilçelerinde oldukça yoğun hizmet sağlamaktayız. Sıcak yaz aylarında müşterilerimizin problemlerini ve mağduriyetlerini gidermek için en kısa sürede hizmet veriyoruz. Her bölgede yer alan ve aktif çalışan donanımlı teknik ekiplerimiz ve 7/24 aktif çağrı merkezimiz ile, ihtiyaç anında Aynı Gün içerisinde Klima Servisi yönlendirerek klima bakımı sunuyoruz.


Klima Bakım Servisi Sık Sorulanlar

Klima Bakımı Yapılmazsa Neler Olur ?

Klima bakımı yapılmaması durumunda drenaj hortumu tıkanması gibi cihaz önemli teknik arızalar gösterebilir. Klimanın çalışma döngüsünü devam ettirmesi ve sorunsuz çalışması için aksatmadan klima bakımı yapılmalıdır. Bu işlem profesyonel teknik ekip ve servisler yardımıyla yapılmalıdır.


Klima Bakımı Ne Zaman Yapılır ?

Klima Bakımı işlemi Periyodik olarak kullanıma bağlı bir şekilde Yılda 1 Kez, yoğun kullanımlarda ise 6 Ayda 1 Defa yapılmalıdır. Cihazlarınızın arıza göstermesini beklemeden bakım yaptırın ve ürünlerin ömrünü uzatın!


Klima Bakımı Fiyatı Ne Kadar ?

Klima Bakımı Fiyatı güncel olarak 500 TL olarak belirlenmiştir. Gaz dolumu ücreti ise 800-1800 TL aralığında değişmektedir. Klima Bakımı + Gaz Dolumu yaptırmak isterseniz, 1200-2300 TL aralığında bir maliyet oluşabilir.


Klima Bakımı Ne Kadar Sürer ?

Klima Bakımı işlemi, cihazın durumunda bağlı olarak 30 Dakika – 1 Saat aralığında sürebilmektedir.

5