Kombi Servisi İzmir

Kombi Sıcak Su Vermiyor Neden ?

Kombi Sıcak Su Vermiyor problemi, teknisyenlerimizin Kombi sistemlerinde oldukça fazla karşılaştığı sorunlardan biridir. Bu arıza, kombilerin çalışma sistemini etkileyen kritik bir arızadır. Eğer kombi cihazınız suyu ısıtmıyorsa; bunun sebebi NTC Sensörün arızalanması, Eşanjörün işlevini yitirmesi, Vanalarda meydana gelen problemler, Pompanın görevini yerine getirmemesi, Ana Kart arızaları, Diyafram contasında bir problem olması, yanlış sıcaklık ve bar ayarlaması ve daha birçok sebepten kaynaklanabilir.

TEKNİK DESTEK: (0232) 326 30 51 ✆

Kombilerinizi verimli bir şekilde kullanabilmeniz için, bu arızanın en kısa sürede giderilmesi gerekir. Bu teknik problemin kritik bir hata olduğunu söyledik. Bunun yanı sıra, kombiler oldukça karışık bir sisteme sahiptir ve kombilerde yaşanan arızalar tehlikeli bir hal alabilir. Bu nedenle, kombinizde karşılaştığınız problemlerde elle müdahale etmemenizi önerir, teknik servis desteği almanızı tavsiye ederiz. Ancak öncelikle, Kombi Neden Sıcak Su Vermez ? Hangi Parçalar Arızalıdır ? Arıza Neden Oluşur ? ve Neler Yapılmalıdır ? gibi soruları yanıtlayalım.


Kombi Neden Sıcak Su Vermez ?

Kombi Sıcak Su Vermiyor arızası, genellikle cihazın iç aksamlarında meydana gelen problemlerden kaynaklanmaktadır. Kombiler, karmaşık bir sisteme sahiptirler. Ayrıca, sistem içerisinde birçok görevli parça bulunur ve bunlar organize bir şekilde çalışırlar. Dolayısıyla, kombiler çoğunlukla sistem içerisinde yer alan Eşanjör, Sensör, Pompa, Kart, Üç Yollu Vana ve benzeri parçaların işlevini yitirmesi veya bozulması sonucu bu arızayı vermektedir. Bu durumda, mutlaka profesyonel servis desteği alınmalıdır.

Ancak, bazı durumlarda yanlış ayarlamalar, kullanıcı hataları, kapalı olan vanalar, doğalgaz ve elektrik tesisatında yer alan aksaklıklar da bu teknik probleme yol açabilir. Buna benzer durumlarda, cihaz sahipleri birkaç ufak müdahale ile cihazlarında bulunan problemi çözüme ulaştırabilir. Kombi Neden Sıcak Su Vermez ? sorusunun yanıtı olan arıza sebeplerini inceleyelim.

 • Yanlış Su Basıncı; Kombi üzerinde cihaz içerisinde bulunan su miktarını ayarlayan bir Su Barı bulunur. Buradan cihaza basılan suyun basıncı ayarlanır. Eğer su basıncı 1 barın altındaysa, cihazda yeteri kadar su olmadığından Kombi Sıcak Su Vermiyor arızası oluşabilir. Aynı şekilde basıncın 3 barın üstünde olması da belirli teknik problemlere yol açacaktır. İdeal basınç ayarı 1,5 bardır.
 • Vanaların Kapalı Olması; Kombinin yanında bulunan Su veya Gaz vanalarının kapalı olması, söz ettiğimiz arızanın oluşmasına neden olur. Cihaza su girişi olmadığı takdirde, cihaz sıcak su veremeyecektir. Ayrıca gaz girişinin kapalı olması durumunda, kombi ateşleme gerçekleştirmeyecektir. Bu durumda da kombi sıcak su vermeme arızası ortaya çıkacaktır.
 • NTC Sensör Arızası; Kombide NTC Sensör parçasının bozulması, Kombi Sıcak Su Vermiyor arızasının en temel nedenleri arasında yer almaktadır. NTC Sensör, kombide yer alan suyun sıcaklığını kontrol eden ve istenilen seviyeye gelmesini sağlayan bir aksamdır. Bu parçanın arızalanması, su sıcaklığının yanlış algılanmasına ve cihazın sıcak su vermemesine neden olur.
 • Eşanjör Arızası; Eşanjör, kombi sisteminin ateşleme grubunda oluşturulan ısıyı, cihazın kullanım suyuna iletir. Bu parçanın işlevini yitirmesi durumunda, ısı enerjisi suya iletilemeyecek ve bunun sonucunda cihaz sıcak su vermeyecektir. Dolayısıyla, Eşanjör aksamının bozulması, kombi sıcak su arızasının başlıca nedenlerindendir.
 • Üç Yollu Vana Arızası; Üç Yollu Vana parçasında meydana gelen bir problem, kombi sıcak su vermiyor gibi bir teknik aksaklığı oluşturabilir. Üç Yollu Vana, cihazın kalorifer sistemine giden su ile musluğa giden suyun ayrıştırılmasını ve sıcaklığın dengelenmesini sağlar. Bu sebeple, burada meydana gelen herhangi bir problem, arıza nedenleri arasındadır.
 • Akış Şalteri Arızası; Akış şalterleri, kombide olması gereken sıcak su miktarını elektronik karta iletir. Bu sayede, cihazının sıcak su moduna geçer. Akış şalterinin bozulması durumunda, elektronik karta yanlış iletim yapılır ve kombi sıcak su vermeme arızaları oluşur.
 • Elektronik Kart Arızası; Elektronik kartın bozulması, bu arıza durumunun oluşmasına önemli bir etkendir. Kart, kombi sisteminde gerçekleşen tüm işlemleri kontrol eden, komutları ileten ve beyin görevi gören parçadır. Dolayısıyla, elektronik kartta meydana gelen aksaklıklar, yalnız sıcak su arızalarına değil, daha birçok farklı probleme neden olmaktadır.
 • Kombi Bakım Zamanının Geçmesi; Kombi bakımlarının periyodik olarak yapılmaması, kombi sıcak su vermiyor ve benzeri birçok arızanın oluşmasına önemli rol oynamaktadır. Düzenli bakımları aksatmak, cihaz sisteminde yer alan parçaların işlevini yitirmesine neden olur. Bunun sonucunda ise kombiniz sizlere birden fazla problem çıkarabilir.
Kombi Sıcak Su Vermiyor
Kombi Sıcak Su Vermiyor

Kombi Sıcak Su Vermiyor ise Hangi Parçalar Bozulmuştur ?

Kombi Neden Sıcak Su Vermiyor diyorsanız, bu arıza %70 oranında bu görevi yerine getiren parçalardan birinin veya birden fazlasının arızalanmasından kaynaklanır. Böyle durumlarda, cihaza mutlaka donanımlı bir teknik servis ekibinin müdahale etmesi gerekmektedir. Yedek parça temin edilmesi, takılması veya tamir edilmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Ancak, cihaz sahiplerinin arıza hakkında bilgi sahibi olması, mutlaka faydalı olacaktır. Kombinizin sıcak su arızasına neden olan bozuk parçaları merak ediyorsanız, hep beraber inceleyelim.

 • NTC Sensör
 • Eşanjör
 • Elektronik Kart
 • Su Akış Şalteri
 • Pompa
 • Üç Yollu Vana
 • Eşanjör
 • Diyafram

Kombi Sıcak Su Vermiyor Ne Yapılmalı ?

Kombi sıcak su akıtmıyor ise, genellikle cihaz sahiplerinin ev ortamında yapabileceği bir müdahale bulunmamaktadır. Doğalgaz ve elektrik sistemleri ile çalışan bu cihaza elle müdahale etmek tehlikeli olabilir. Ancak belirli kontrolleri sağlamak, kullanıcı hatalarından ve yanlış ayarlamalardan oluşan arızaları çözümlemenize yardımcı olabilir. Bu sayede, arıza zannedilen basit hatalar giderilebilir. Kombi Sıcak Su Vermiyor ise ne yapılmalı ?

 1. Cihazın sigortasını kontrol edin. Kombiye elektrik geldiğinden emin olun.
 2. Dijital ekranda arıza kodu görünüyor mu diye kontrol edin. Herhangi bir arıza kodu mevcutsa cihazınızı resetleyin.
 3. Doğalgazın kesik olup olmadığını ana vanadan kontrol edin.
 4. Gaz vanasını kontrol edin. Eğer kapalıysa vanayı çevirerek açın.
 5. Su giriş vanasını kontrol edin. Kapalıysa açık konuma getirin. Cihaza su girişi gerçekleşmiyorsa, sıcak su salınımı da olmayacaktır.
 6. Evde bulunan tüm muslukları kontrol edin. Yalnızca 1 musluktan sıcak su gelmiyor veya bazılarından gelip diğerlerinden gelmiyorsa, sorun kombide değildir.
 7. Sıcak su derecesi ayarlarına göz atın. Eğer kapalıysa cihazınıza uygun ayarlamaları gerçekleştirin.
 8. Peteklerinizin ısınıp ısınmadığını kontrol edin. Petekleriniz ısınıyorsa, cihazın yalnızca su sistemi arızalıdır. Kalorifer de sıcaklık yoksa, kombinin ısıtma grubu arızalıdır.
 9. Su basınç ayarını kontrol edin. Basınç ayarı yüksek veya düşükse, ideal seviyeye getirin. ( İdeal değer: 1,5 bar )

Yukarıda belirttiğimiz kontrolleri gerçekleştirdikten sonra hala Kombi Sıcak Su Vermiyor ise, cihazınızın parçaları bozulmuştur. Bu durumda, kesinlikle kombiye elle müdahalede bulunmayın. Cihazın sağlıklı bir şekilde onarılması için teknik destek gerekmektedir. Kombiye gelen elektrik ve gaz bağlantılarını sonlandırın. Profesyonel bir kombi servisine başvurun.

Profesyonel Kombi Tamir, Bakım ve Montaj Hizmeti: https://www.berketeknik.com/kombi-servisi-izmir/

Kombi Neden Sıcak Su Vermez
Kombi Neden Sıcak Su Vermez

Kombi Sıcak Su Vermiyor Arızası Nasıl Oluşur ?

Kombi Sıcak Su Vermiyor gibi kombi arızalarının oluşmasında oldukça farklı sebepler etkili olabilir. Bunun nedeni, kombilerin karmaşık ve kompleks bir sisteme sahip olmasıdır. Kombi sisteminde görevli olan birçok parça ve fonksiyon bulunur. Bu doğrultuda, arızalar çok yönlü olarak ortaya çıkabilir. Ancak, cihazlardaki arızalar yüksek oranda dış etkenlere bağlı olarak oluşmaktadır. Kullanıcı hataları, yanlış ayarlamalar, tesisat problemleri ve bakımsızlık gibi nedenlerle kombileriniz bozulabilir. Peki, Kombi Sıcak Su Arızası neden ve nasıl oluşur ?


Kombi Bakımı Yaptırmamak: Bakımsızlık, özellikle kombi cihazlarının arızalanmasında ki en temel nedendir. Kombiler, çalışma yapıları gereği periyodik olarak bakım ve temizlik gerektirirler. Bakım yapılmaması durumunda, kombinin Eşanjör, Üç Yollu Vana ve Pompa gibi parçaları kireçlenir ve pisliğe maruz kalır. Bunun sonucunda ise, cihazın sıcak su sistemi arızalanır ve cihaz sıcak su vermemeye başlar.

| Uygun Fiyatlı Kombi Bakımı İçin; Kombi Bakım Servisi |

Su Tesisatı Problemleri: Kombi Sıcak Su Vermiyor arızası, evinizin su tesisatıyla doğrudan ilgilidir. Kireçli su kullanımı, musluk tesisatında oluşan problemler ve yanlış su tesisatı gibi nedenler, cihazınızda birçok arızaya sebebiyet verebilir.

Doğalgaz Tesisatı Problemleri: Evinizin doğalgaz tesisatında bir hata veya problem olması, hem kombinizin arıza vermesi hem de can sağlığınız açısından tehlikelidir. Gaz kesintileri, gazın cihaza doğru bir şekilde giriş yapmaması veya hiç giriş yapmaması durumunda, Ateşleme Grubu, Gaz Grubu ve Sıcak Su Sistemi gibi birçok alan arıza gösterecektir. Cihazın sıcak su vermemesi de buna dahildir.

Elektrik Tesisatı Problemleri: Elektrik iletiminde meydana gelen hatalar, elektronik kart başta olmak üzere tüm iç parçalara zarar verebilir. Ani elektrik kesintileri ve yüksek voltaj gibi durumlar, kombinizde büyük arızalar oluşturabilir. Cihaz, elektrik enerjisini kullanarak birçok işlemi gerçekleştirmektedir. Kombi Sıcak Su Vermiyor ise, voltaj problemleri neden olmuş olabilir.

Kullanıcı Hataları: Cihaz sahiplerinin yaptığı kullanım yanlışları, tüm arızaların oluşumunda büyük bir nedendir. Az sayıda peteğin çalıştırılması, aşırı yüksek sıcaklık ayarları, düzenli bakım yaptırmamak ve montaj hataları, kombinizin sıcak su akıtmamasına yol açabilir.

Yanlış Ayarlamalar: Kombilerin karmaşık cihazlar olduğunu ve birçok fonksiyona sahip olduklarını söylemiştik. Dolayısıyla sistemin tüm işlevleri için yapılabilecek ayarlamalar bulunur. Kombilerin yanlış ayarlarda kullanılması, yüksek oranda bir arıza nedenidir. Su basınç ayarı, sıcaklık derece ayarı, termostat ayarları, gaz vanaları, sıcak su derecesi ayarları gibi ayarlamaların yanlış yapılması, Kombi Neden Sıcak Su Vermiyor sorusunun cevabıdır.

DemirDöküm Kombi Sıcak Su Vermiyor

DemirDöküm Kombi Sıcak Su Vermiyor arızası, bu marka cihazları kullananların sıklıkla karşılaştığı problemlerdendir. DemirDöküm kombiler, günümüzde popüler olmakla beraber sıklıkla tercih edilmektedir. DemirDöküm marka cihazlar, performansları, dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması nedeniyle kullanılmaktadır. Ayrıca, yüksek fiyat değerlerine sahip kaliteli ürünlerdir. Bu nedenle, kullanıcıların DemirDöküm kombilerinde problem meydana gelmesi, mağduriyet oluşturacaktır.

DemirDöküm Cihazlar İçin Servis Hizmeti; https://www.berketeknik.com/demirdokum-kombi-servisi-izmir/

Son yıllarda üretilen kombiler, dijital sistemlerle beraber üretilmektedir. Dolayısıyla, Kombi Sıcak Su Vermiyor arızası gibi durumlar oluştuğuna, cihazın dijital ekranında bir arıza kodu görülür. Bu arıza kodları, modelden modele değişmektedir ve sizlere cihazda bir arıza bulunduğunu bildirir. DemirDöküm marka kombi ürününüz de sıcak su arızası olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle ekranda görünen arıza koduna göz atmalısınız. Şimdi sizlerle, DemirDöküm cihazlarda sıcak su arızasına neden olan kodları paylaşacağız.

Arıza KoduNedeni
DemirDöküm Kombi F0 Arıza KoduDüşük Su Basıncı
DemirDöküm Kombi F2 Arıza KoduNTC Sensör Arızası
DemirDöküm Kombi F3 Arıza KoduAkış Şalteri Arızası
DemirDöküm Kombi F10 Arıza KoduAşırı Düşük Su Basıncı
DemirDöküm Kombi F11 Arıza KoduSu Dolaşımı Arızası
DemirDöküm Kombi F07 Arıza KoduSıcak Su Sensör Arızası
DemirDöküm Kombi F09 Arıza KoduNTC Sensör Arızası
DemirDöküm Kombi F13 Arıza KoduElektronik Kart Arızası
DemirDöküm Kombi F15 Arıza KoduÜç Yollu Vana Arızası
DemirDöküm Kombi F19 Arıza KoduSıcak Su Arızası

DemirDöküm Kombi Sıcak Su Vermiyor Ama Petekler Isınıyor

DemirDöküm cihazlarda Kombi Sıcak Su Vermiyor probleminin birden çok sebebi olabiliyor. Ancak bazı durumlar ihtimalleri daraltmamıza ve arıza nedenini öğrenmemize yardımcı oluyor. Cihazın sıcak su vermemesi ancak peteklerin ısınması, bu noktada arızaya dair bazı ipuçları sağlıyor. Cihazda hem sıcak suyun olmaması hem de peteklerin ısınmaması ateşleme sistemiyle alakalı problemlerden olabilirken, peteklerde ısınma olması bize sorunun sensörlerde veya su iletimiyle alakalı parçalarda problem olabileceğini gösteriyor. Şimdi gelin, DemirDöküm cihazlarda petekler ısınmasına rağmen neden sıcak su olmaz göz atalım.

 • Su Vanası; Basit bir adım olarak öncelikle su vanasına bakınız. Su vanası kapalıysa cihaza sıcak su gelmemesi oldukça normaldir. Ancak bazı durumlarda vana açık ve arızalı olabilir. Vananın arızalanması da, muhtemel bir arıza sebebidir.
 • Düşük Su Basıncı; Öncelikle DemirDöküm kombinizin su basıncını kontrol etmelisiniz. Cihazın su basıncının düşük olması, peteklerin ısınmasına ancak musluktan sıcak su gelmemesine neden olacaktır. Bu durumda olması gereken ideal basınç 1,5 bar civarıdır.
 • Su Sıcaklık Ayarı; Cihazın kullanım suyu sıcaklığı doğru bir şekilde ayarlanmamış olabilir. DemirDöküm kombinizin kullanma kılavuzuna göz atarak sıcaklık derecesini kontrol edebilir ve düşükse arttırabilirsiniz.
 • Su Akış Sensörü Arızası; Su akış sensörü cihazdaki su miktarını ve akışını belirlemeye yarıyor. Bu parçada bir arıza meydana gelmesi de, suyun yeterli bir şekilde ayarlanamamasına ve sıcak su gelmemesine sebep oluyor.
 • Bakımsızlık; Kombi bakımının düzenli olarak yapılmaması veya zamanının geçmesi, su kanallarının ve boruların tıkanmasına neden olur. Bu da sonuçta DemirDöküm cihazınızın sıcak su vermemesine sebep olabilir.
 • Elektronik Kart Arızası; Kombi Sıcak Su Vermiyor ise diğer bir ihtimal de elektronik kartın arızalanması olabilir. Kartta bir sorun meydana gelmesi durumunda; cihaz suyu ölçemeyebilir, sıcaklıkla alakalı problemler oluşabilir ve birçok sebep nedeniyle DemirDöküm cihaz sıcak su vermeyebilir.

ECA Kombi Sıcak Su Vermiyor Neden ?

ECA Kombi Sıcak Su Vermiyor sorunu, son zamanlarda ECA kombilerde oldukça sık görülüyor. Kombi kullanımı göz önüne alındığında ECA markası, akla ilk gelen markalardan oluyor. Oldukça yüksek performanslı ve dayanıklı olan bu cihazlar, zamanla sıcak su ve benzeri birçok problemi doğal olarak gösterebiliyor. Kombilerin temel amacının sıcak su sağlaması olduğundan dolayı, bu problemin yaşanması kötü sonuçlar doğurabiliyor.

ECA cihazlarda sıcak su sorunun gözlenmesinin ana nedenleri arasında; Su basıncının yanlış ayarlanması, NTC Sensör’ün arızalanması, Akış Şalterinin bozulması, Diyafram contasında bir sorun olması ve Üç Yollu Vananın arızalanması olabilir.

ECA Kombi Neden Sıcak Su Vermez ? diyorsanız, öncelikle arızaya dair bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Bazı basit kontroller gerçekleştirmek, arızayı tam olarak anlamanıza ve teşhis etmenize yardımcı olacaktır.

 1. Kaloriferler Çalışıyor Mu ?; Musluktan sıcak su gelmediğini fark ettiğinizde öncelikle peteklerin ısınıp ısınmadığını kontrol etmelisiniz. Bu aşamada cihazdaki sorunun yalnızca sıcak su sisteminde mi, yoksa genel olarak ısıtma grubunda mı olduğunu belirleyecektir.
 2. Cihaza Gelen Elektrik ve Gaz; ECA Kombiye elektrik veya gaz gelmemesi durumunda doğal olarak cihaz çalışmayacak ve sıcak su vermeyecektir. Dolayısıyla öncelikle evdeki elektriği, kombideki ve binadaki doğalgaz vanasını ve doğalgazla çalışan ocak gibi başka bir cihazı kontrol etmelisiniz. Evde elektrik var ve şalterlerde bir sorun yoksa ve buna rağmen kombi çalışmıyorsa; cihazın Anakart parçası arızalı olabilir.
 3. Su Girişi ve Musluk Kontrolü; Cihaza sıcak su gelmediğini fark ettiğinizde ilk olarak su giriş vanasını kontrol etmelisiniz. Burada herhangi bir sorun yoksa, sıcak su gelmeyen musluğun dışında evdeki diğer çeşmeleri de kontrol etmelisiniz. Yalnızca bir muslukta sıcak su sorunu mevcutsa; sorun muslukta olabilir.
 4. Arıza Kodu; Kombiler, özellikle yeni üretilen cihazlar olmak üzere arızaları çoğunlukla dijital ekranda kod olarak gösterirler. Bu nedenle ECA Kombi Sıcak Su Vermiyor ise mutlaka ekranda bir arıza kodu görünecektir. Bu noktada dijital ekranda herhangi bir arıza kodu görünüyorsa; kullanma kılavuzu veyahut internet üzerinden kodun anlamına ve çözüm yollarına bakmalısınız. Şimdi gelin, ECA Kombilerde sıcak su sorununa sebep olabilecek arıza kodlarına göz atalım;
Arıza KoduNedeni
ECA Kombi E2 Arıza KoduNTC Sensör Arızası
ECA Kombi 40 Arıza KoduDüşük Su Basıncı
ECA Kombi CE Arıza KoduPompa, Ana Eşanjör Sorunları
ECA Kombi A7 Arıza KoduSıcak Su Sensör Arızası
ECA Kombi ER 03 Arıza KoduSu Akışı Problemi
ECA Kombi L4 Arıza KoduÜç Yollu Vana Arızası
ECA Kombi F7 Arıza KoduDüşük Su Basıncı
ECA Kombi E0 Arıza KoduElektronik Kart Arızası
Kombi Sıcak Su Vermiyor Ne Yapılmalı
Kombi Sıcak Su Vermiyor Ne Yapılmalı

Kombi Sıcak Su Arızası Nasıl Önlenir ?

Kombi Neden Sıcak Su Vermiyor diyorsanız, öncelikle bu arızayı tekrar yaşamamak için bazı kontroller gerçekleştirmelisiniz. Kombilerin arızalanmasında en temel nedenler arasında kullanıcı hataları ve yanlış kullanım olduğunu söylemiştik. Bu tip arızaların önüne geçmek için, kombinizi bilinçli bir şekilde kullanmalısınız. Cihazınızı uygun koşullarda kullanarak ve arıza ihtimallerini minimuma indirerek, olası teknik problemlerden ve masraflardan kurtulabilirsiniz. Kombi Sıcak Su Vermiyor arızasını nasıl önleyebiliriz ?

 1. Periyodik Kombi Bakımı Yaptırın; Kombilerinize düzenli olarak Yılda 1 Defa bakım ve petek temizliği işlemi yaptırmalısınız. Günümüzde kombilerin %60’ı bakım eksikliği nedeniyle arızalanmaktadır. Periyodik bakımlar ile cihazınızın sağlığını koruyabilir, olası arızaları engelleyebilirsiniz.
 2. Tesisatınızı Kontrol Edin; Su, Elektrik ve Gaz tesisatlarını mutlaka kontrol ettirin. Kireçli bir suya sahipseniz, kombiye gelen su bağlantılarında kireç önleyici kullanın. Çeşme ve musluk tesisatınızın doğru bir şekilde bağlandığından emin olun. Ani elektrik kesintilerine karşılık akım korumalı priz kullanın. Evinizin toprak hattını kontrol ettirin, eğer yoksa kesinlikle toprak hattı yaptırın.
 3. Doğru Ayarları Kullanın; Kombiler üzerinde farklı işlevler için birçok ayar bulunmaktadır. Su Basıncı, Su Sıcaklığı, Termostat, Sıcak Su Miktarı ve kombi modu gibi ayarlamaları uygun bir şekilde ayarlayın. Kullanım kılavuzu veya internetten faydalanın.
 4. Kullanıcı Hatalarından Kaçının; Kombiniz çalışırken yanan petek sayısına dikkat edin. Az sayıda petek çalışması, cihaza zarar verebilir. Cihazı çalıştırmadan önce Gaz, Sıcak Su gibi gerekli vanaların açık olduğundan emin olun. Kombinizi hangi mevsimde olduğunuza göre doğru modda kullanın. Son olarak cihazınızın periyodik bakımlarını aksatmayın.
 5. Montaj Hatalarını Önleyin; Yeni veya 2. el satın aldığınız kombilerin montajını mutlaka profesyonel bir servis ekibine yaptırın. Montaj hataları, Kombi Sıcak Su Vermiyor ve benzeri birçok arızaya sebep olabilir.

Kombiler Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kombi Su Bar Ayarı Kaç Olmalı ?

Kombi Su Basıncı ayarı, 1-2 Bar arasında olmalıdır. Genellikle 1,5 Bar su ayarı ideal seviyedir.

Kombi Sıcak Suyu Nasıl Açılır ?

Kombilerin üzerinde sağa ve sola çevirebileceğiniz düğmeler, veya sıcaklık derecesini ayarlamak için bulunan ”+”, ”-” butonları bulunur. Düğmeyi çevirerek veya butonları kullanarak sıcaklık derecesini yükseltebilir, azaltabilirsiniz

Kombi Soğuk Su Kesilirse Ne Olur ?

Kombiye soğuk su gelmemesi yani suların kesilmesi durumunda, cihaz tesisatın içindeki suyla çalışmaya devam eder. Ancak böyle bir durumda kombiyi kapatmak en doğrusudur. Çünkü cihazın su girişi olmadan çalışması, çeşitli arızalara neden olabilmektedir.

Kombi Sıcak Suyu Kaç Derecede Olmalı ?

Kombiden verimli bir sıcak su kullanımı sağlamak için, ortalama 40 °C – 50 °C aralığında bir sıcaklık kullanılabilir.

Kombi Petekler Isınıyor Ama Sıcak Su Gelmiyor Neden ?

Kombiniz petekleri ısıtıyor ancak musluktan sıcak su akmıyorsa, kombinizin sıcak su sisteminin arızalı olduğu kesindir.

Kombi Nasıl Resetlenir ?

Kombinin dijital ekranın altınsa veya yanında, üstünde ”Reset” yazan bir tuş bulunur. Bu tuşa 1 kere basarak veya 5 saniye basılı tutarak kombinizi resetleyebilirsiniz.